15 Aralık 2007 Cumartesi

Oguz Galeli Resimleri - Pars Narko Teror

Daha Fazlası İçin >>>

Oğuz Galeli Videolari


Daha Fazlası İçin >>>

Nida Şafak Röportaj

Film ekibine kostümcü olarak girip, başrol oyuncusu olarak çıkan Nida Şafak, ilginç öyküsünü Kelebek’le paylaştı.

Geçen yıl bu zamanlar ne yapıyordunuz?
Bodrum’a gitmiştim. Yaratıcılığımla ilgili bir ortam değişikliğine ihtiyacım vardı. Bir haftalığına gitmiştim ama yaklaşık bir ay kaldım. Çünkü ailem 13 yıldır orada yaşıyor.

Siz neden orada yaşamayı düşünmediniz?
Babam inşaat mühendisi. Onun işi gereği 1994’te Bodrum’a yerleştik. Aslında doğma, büyüme Erenköylü’yüm. Oraya taşınınca Bodrum Anadolu Meslek Lisesi Resim Bölümü’nde okudum. Üniversite için geri dönmek zorunda kaldım. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Seramik Bölümü’nü bitirdim. Geçen yıl bu zamanlar Muğla Güzel Sanatlar’da kariyer yapmayı planlıyordum. Master yapmak için çalışmalara başlamışken, Osman Sınav’ın “Pars: Kiraz Operasyonu” çıktı karşıma!

Osman Sınav tarafından nasıl keşfedildiniz?
- Filmin kostüm tasarımcısı Gülümser Gürtunca arkadaşımdı. “Nida’cığım, kostüm işinde birlikte çalışalım” dedi. Ben de kabul ettim. Kostüm işi için senaryoyu yaladık, yuttuk. Bu arada ekip toplantıları yapıyoruz. Osman Bey’le ilk tanışmamız da böyle gerçekleşti. Filmin tüm karakterleri belli oldu. Hepsinin ölçülerini aldık. Asena hariç! Bu arada Osman Bey’le bizim bir bakışma trafiğimiz oluştu! Hiç beklemediğim zamanlarda beni seyrettiğini görüyordum. Ekipten birkaç kişi; “Asena tam senin tipin. Başlayalım çekimlere artık” diye işi gırgıra vuruyordu. Şaka yaptığımız için bu konuşmaları hiç kaale almadım tabii! Daha sonra Osman Sınav; “Seni her geçen gün daha fazla Asena gibi görüyorum” deyince o an kafama dank etti! Şaka yaparken iş ciddiye bindi! Önce bir deneme çekimi yaptık. Normalde çok heyecanlı bir tipim ama hiç heyecanlanmadım. Sanki evimizin arka bahçesinde oyun oynuyormuşuz gibi iki sahne çektik ve Osman Bey; “Kaç haftadan beri bir karın ağrım vardı. Meğer Asena’mız gözümüzün önündeymiş. Yeni oyuncumuz Nida Şafak’tır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Baştan her şey şakaydı. Kabul ama hiç içinizden “Keşke” diye geçmedi mi?
- Bu durum çoğu genç kız için peri masalı tadında bir şey! Film gibi sanki: Yönetmen görüyor ve; “İşte bu kız” diyerek, sizi keşfediyor! Ama bugüne kadar oyunculukla ilgili arzu ve isteğim olmadı! Fakat bu teklif gururumu okşadı.

Peki çekimlerde zorlanıp; “Neden kabul ettim bu teklifi” dediğiniz oldu mu?
- “Ne işim var benim burada” deyip, zorlandığım anlar oldu. Nefes almak ve yalnız kalmak istiyorsunuz. Fakat öyle bir lüksünüz yok. Yine de öyle bir şey oluyor ki; “Tanrım bu deneyimi yaşadığım için teşekkür ederim” diyorsunuz. Benim sloganım: “Hayat sürprizlerle doludur!”

Peki bundan sonra oyunculuğa devam etmeyi düşünüyor musunuz?
Çok keyif aldım, niye düşünmeyeyim!

Senaryo belli olmasaydı ve Asena’ya Nida hayat verseydi… Nasıl biri olurdu Asena?
Ben senaryoyu okuduğum da; “Hatun süpermiş, tam benlik” demiştim. Benim maskülen bir tarafım vardır. Bir de seramikçi olduğumuz için okulun ameleleriydik! Asena’nın kendime yakın bulduğum tarafları çok fazla. Ama aşkı konusunda çok melül. Açıkçası ben biraz daha yüz bulmayı bekliyordum ama ikinci filmde inşallah!

Oyunculuğunuzu nasıl buldunuz?
- Kendimi izlediğimde bazı boşluklarım olduğunu farkettim. Sonuçta ben ressamım ama şimdiden “Oyuncuyum” diyemem! Çünkü bu tamamen tecrübeyle alakalı.

Bu filmde başrol oyuncususunuz. Duygu Şen’in çıplak sahnelerinin sizin
rolünüzün önüne geçtiğini düşünüyor musunuz?

-Çok zor bir şeyin altından kalktı Duygu… “Helal olsun” diyorum.

Size Asena değil de Duygu Şen’in canlandırdığı Beril rolü teklif edilseydi kabul eder miydiniz?
-Çok tuzak bir soru bu! Duygu zaten oyuncuydu ve oyunculuğun gereklerini yerine getirdi. Benim kafamda oyuncu olmak gibi bir şey yoktu. Oyunculuğu düşünmemiş bir insan için çıplaklık biraz fazla riskli!

Fakat bundan sonra oyunculuk yapmak istediğinizi söylediniz. Çıplaklığa evet der misiniz?
- Önüme çıkacak projeye ve o günkü ’bana’ göre değişir!

Röportaj: Hürriyet(Pınar YILMAZERLER) Fotoğraflar: Sinan ÖZBALKAN

Daha Fazlası İçin >>>

Nida Şafak Resimleri

Daha Fazlası İçin >>>

Oğuz Galeli Resimleri
Daha Fazlası İçin >>>

Pars Narkoterör - Nida şafak

isim Soyisim: Nida şafak
Eğitimi
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü

Filmleri - Oyuncu (1 Film)
Pars: Kiraz Operasyonu Asena 2006

Nida şafak seramik sanatçısı ve ressamdır

Pars Narko Terör Dizisinde Nida şafak asena karakterini canlandıracak

Daha Fazlası İçin >>>

Pars NarkoTeror - Oğuz Galeli

Gerçek Adı : Oğuz Mike Galeli or..
Doğum Tarihi : Belirtilmemiş.
Doğum Yeri :İstanbul
Eğitimi : Belirtilmemiş
Diğer :
İstanbul Doğumlu 30 yıldır yurt dışında yaşıyor 18 yıldır mankenlik yapıyor Avusturyada yaşıyor ayrıca oyunculuk reklam çekimleri gibi işler yapmış.Güney Afrika'da 8 yıl yaşamış İlk mankenlikle başlayıp sonradan oyuncu olmayı plalıyormuş bence başarmışta rolünü güzel oynuyor diye düşünüyorum.
Oyuncu Olduğu Diziler (1)
Acı Hayat Ender 2005
Pars Narko Terör Dizisinde Oğuz Galeli Avukat rolünde karşımıza çıkacak

Daha Fazlası İçin >>>

Osman Sınav : Onlar, Uyuşturucu Baronlarının Korkulu Rüyası Olacak

Biri Kürt kızı Zülfiye, diğeri Çerkez oğlu Şamil... Onlar Narkotik Büro'nun en önemli ve gözüpek polisleri. İkisi de bu topraklar için gece gündüz mücadele ediyor.

Gerçekleştirdikleri operasyonlarla bu işten milyar dolarlar kazananlara darbe üstüne darbe indiriyorlar. Memur bir ailenin oğlu olan Şamil'e en büyük destek subay abisinden gelirken, Zülfiye için yıkım, babası Mehdi'nin uyuşturucu baronu olduğunu öğrendiği andan sonra başlayacaktır belki de... Bu iki polisi bekleyen en önemli sürpriz ise hiçbir sosyal sınıfın engel olamadığı aşkları. Onlar için her yol imkânsıza çıksa da...

Osman Sınav'ın yeni dizisi 'Pars Narkoterör', vatan sevgisi, uyuşturucu ve iki polisin aşkını konu alıyor. Şubat ayında ekrana gelmesi planlanan ve çekimleri Van'da devam eden diziyi, Metin Günay yönetiyor. Çekim mekânı olarak şimdilik Van Gölü'ndeki Akdamar Adası ve 'Akdamar' Kilisesi seçilmiş. "İran sınırı başta olmak üzere İstanbul ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerine de gidebiliriz." diyor yönetmen. Proje yeni değil aslında. Osman Sınav 'Pars Kiraz Operasyonu' adlı sinema filmini çekerken düşünüyormuş 'Pars Narkoterör'ün dizisini çekmeyi. 'Çerkez bir oğlan ve Kürt bir kız'ı soruyoruz Günay'a. Türkiye'nin ana probleminin sevgi eksikliği olduğuna dikkat çekerek, "İnsan olmanın en büyük erdemi sevgidir. Sosyal çatışmaları sadece sevgi ortadan kaldırır. Bunu bir sinemacı, romancı, edebiyatçı işlemeyecek de kim işleyecek?" diyor. Dizinin Show TV'deki fragmanlarını şöyle değerlendiriyor: "Orada verdiğimiz rakamlar doğrudur. Ciddi bir çalışma grubumuz var. Türkiye, Afganistan'dan gelen ve yılda 125 milyar dolar paranın döndüğü uyuşturucunun Avrupa'ya geçiş noktası. Bunun yüzde beşi ülkemizde kalsa, örgüt için neredeyse 5 milyar dolarlık bir gelir demek. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yıllık bakım için harcadığı para 3,5 milyar dolar."

Daha Fazlası İçin >>>

Osman Sınav'ın Yeni Keşfi: İbrahim Çelikkol

Kenan İmirzalıoğlu, Necati Şaşmaz, Haluk Piyes gibi isimleri sinema ve dizi sektörüne kazandıran Osman Sınav 'Pars Narkoterör'de Şamil adlı polisi oynayan İbrahim Çelikkol'u tanıştırıyor izleyiciyle.

İlk defa bu dizide kamera karşısına geçen ve profesyonel basketbolcu olan Çelikkol, dizide vatanı için gözünü kırpmadan uyuşturucu baronlarının üzerine giden polisi oynuyor. Oyunculuk konusunda eğitim alan genç oyuncuya dizide, Seda Bakan eşlik ediyor. Nida Şafak'ın Asena'yı oynadığı 'Pars Narkoterör'de, Atilla Olgaç, Mehdi Kadirgil rolü ile izleyici karşısına çıkıyor. Patlama ve özel efektler için Almanya'dan bir ekiple anlaşılmış. Metin Günay'ın 'Neden Van?' sorumuza, "Bizim için Van'ın İstanbul'dan hiçbir farkı yok. Burası da bizim vatanımız." şeklinde cevap veriyor.

Daha Fazlası İçin >>>